ZPRÁVY Z AKCÍ

O tom, kde jsme byli a co jsme zažili

23.-24.11. Konference hotelů a restaurací v Ostravě.

Hodně informací na přednáškách v konferenčním sále hotelu Clarion, bylo pro Honzu přínosem. Také bylo vidět, že na praxích ve svém hotelu pochytil etiku společenského chování a tak se tam presentoval v nejlepším světle. Honza byl slušný, zdvořilý a společenský, moc ho chválím. Měl velkou radost, že tam je na jiné straně, než jako učeň, ale jako pan H. Slavnostní večer s předáváním cen v divadle jsme si společně s DD Brno a Plumlov užili. Díky paní Němcové z AHR, mohl Honza nasát atmosféru presentace hotelierů a restauraterů.

 23.– 25. 11. vzdělávací výjezd dětí ve věku 12 – 14 let do Třemošnice.

 22. 11. - Vánoční koncert Zbyňka Drdy a jeho hostů

Dušní ulice, Praha 1,  kostel sv. Šimona a Judy

 22. 11. - Setkání „yotuberů“ našich (3 chlapci)  s yotubery z NF Albert

- natáčení reklamy na vánoční obchůdky s Albertem, dílny v dětském domově

 17. 11. – turnaj ve florbale

Praha 4 – pořádal dětský domov Pyšely – turnaj se hrál za účasti 8 týmů a to systémem každý s každým. Vítězství nad Radenín, Krupkou a Novým Strašecím nás navnadilo, pak přišlo derby proti Klánovicím, kde jsme po první střele na naší branku prohrávali, ale tlakem jsme dosáhli remízy 1:1. Poté přišla další remíza 3:3 s Novou Vsí u Chotěboře. Další dva zápasy jsme prožili na vítězné vlně (Pyšely a Krč) a i díky ostatním výsledkům, poctivému střídání a vzornému přístupu k zápasům jsme slavili 1. místo. Poprvé v historii turnaje.

Velká listopadová Stromovková revoluce

V předvečer výročí jednoho převratu konal se převrat jiný - Milan D. jako první porazil doposud nejrychlejšího běžce DD (strejda Milan), a to zcela jednoznačně. Z celého srdce blahopřeju a věřím, že jsem neřekl poslední slovo. I když Milanův nový osobní rekord byl možná na první pohled tím nejdůležitějším, co se ve Stromovce v sobotu ráno přihodilo, děly se i další události s výraznou stopou našeho domova. Posuďte sami:

- v kategorii dívek se Máša S. a Lucka Š. umístily na třetím resp. čtvrtém místě, obě ve svém dosud nejlepším čase!!!
-Kevin H. se oproti říjnové Stromovce zlepšil o více než dvě minuty,v tombole pak vyhrál cenu pro účastníka s největším rozpětím paží :-)
-Kristián se konečně dostal pod 24 minut, a po dlouhé době si vytvořil nový osobák!
-Anička Čiperová ze sebe též vydolovala maximum a překonala se o téměř dvě minuty!!!
-z deseti našich dětí více než polovina (šest)překonala svůj doposud nejlepší čas a vytvořila si tak úžasný osobák!!!

A teď k jednotlivým běžcům:

OTA  -  Pravidelný účastník šel do listopadové bitvy i s bolestí kolena. Začátek přepálil, pak bojoval, na osobák sice nedosáhl, ale přesto zaslouží pochvalu za jeho přístup ke sportu samotnému. Vždyť letos pravidelně dochází na fotbal, florbal, aikido i stolní tenis! Příkladný sporťák:-)
MATĚJ   -   Čtvrtá letošní účast Matěje ve Stromovce přinesla výkon, se kterým může být spokojený, přesto si myslím, že má ještě na víc. Je ale potřeba, aby si lépe rozvrhl síly a nepřepálil začátek. Pokrok oproti jeho prvnímu běhu v dubnu tu ale je patrný.
MÁŠA   -  Ráno byla její účast ohrožena, nakonec do Stromovky jela a užila si slávu vítězů na stupních...Máša se zlepšuje závod od závodu, statečně se pere s malými atletkami, které již běhají několik let a přichází čas, kdy se jim vyrovnává a začíná je i porážet! Velká gratulace ke třetímu místu v sobotním závodě, umístění do vysněného sedmého místa v Lívancovém poháru 2018 je již blízko, po sobotě vystoupala už na celkové páté místo :-)
JULČA   -  V sobotu doběhla celkově sedmá, čtrnáct vteřinek jí dělilo od stupňů vítězů. Oproti minulému kolu běžela naplno, chválím jí za snahu. Vždycky to nevychází podle představ, ale u Julčy jsem si jistý, že jednou doběhne první a zvítězí. Pravidelný trénink a vítězství je na dosah!!!
KEVIN   - Myslím, že sobotním výkonem příjemně překvapil i sám sebe :-) Podle jeho slov ho běh dlouhých tratí vždy bolel, tentokrát měl ale síly i na mocný finiš, výsledkem byl čas, kterým se vyrovnal nejlepším výkonům Romana a Denise Hůlky, Jardy Šípka i Oty Šedivého! Třešničkou na dortu byla výhra v tombole:-)
LUCKA   -  V sobotu běžela i s rýmou, i přes tento handicap uběhla svých zatím nejrychlejších 1600 metrů v životě a o vteřinku skončila čtvrtá za Mášou, z čehož měla velkou radost, stejně jako všechny naše děti, a tak jí při vyhlašování odměnily bouřlivým potleskem :-) V Lívancovém poháru 2018 je zatím na skvělém desátém místě! Tak teď hlavně nenosit nos příliš nahoru a pokračovat v bojovných výkonech i v dalších bězích :-)
ÁŇA Č.   -  Tentokrát vedle sebe neměla žádnou kamarádku, která by škemrala, aby na ní Áňa počkala, a tak se mohla naplno soustředit na svůj výkon :-) Senzační výkon a prolomení dvacetiminutové hranice! Výborně Áňo :-)
MILAN   -  Jeho výkon mě inspiroval k titulku v úvodu článku :-) Samotný závod byl docela prostý - prvních 300 metrů jsme běželi společně (Milan má úctu ke starším:-)), pak ale pochopil, že má na víc, a tak se mi pomalu vzdaloval - do cíle už jsem ho nedohnal... Překvapením pro mě i ostatní byl také fakt, že závod odběhl v sálových(!!!) botách, které na asfaltu vůbec nepruží, a tak snižují výkon o dalších cca 20 vteřin...Nechceš vedle fotbalu zkusit taky atletiku :-)?
NELA  -   Svojí druhou účastí rozhodně nezklamala, ve Stromovce se stále ještě rozkoukává. V jejích silách je okruh zaběhnout pod deset minut - vyjde to už v prosinci?
KRISTIÁN  -  Jeden z hrdinů víkendu! Svůj nejlepší čas překonal o minutu a půl, také si splnil předsevzetí, že poběží celých 3,2 kilometrů bez zastavení. Chválím ho za přístup k běhání a za snahu překonávat ve Stromovce svoje chyby a nedokonalosti. Sice to bolí, ale výsledek za to stojí, ne? Teď to ještě převést i do běžného života a všichni uvidíme tu změnu - Kristiáne, máš na to!!!

11. 11. – výlet 8. rodinky

Velmi dobrý průběh celého výletu. V Pardubicích jsme navštívili zámek (expozice zbraní) a Zelenou bránu. Po prohlídce historického centra Pardubic jsme se přesunuli do Kladrub nad Labem, kde jsme obědvali a šli se projít k výběhům koní. Jako poslední jsme si udělali krátkou procházku na Semínský akvadukt. Největším zážitkem byla možnost vyzkoušet si starší palné zbraně "na sucho."

11. 11. – JUDOSHOWCUP na Folimance

Byl opět plný velkých soubojů. Děkujeme za šek.

10. 11. – Peníze nerostou na stromech, DAMU, Praha

Velice zdařilá akce, vhodně připravená i pro chápání dětí mladších věkových kategorií, formou divadelního vystoupení dvou účinkujících žen, kterým se podařilo děti stoprocentně zaujmout. Děti byly průběžně zapojovány do programu, dotazovány, mohly se pochlubit svými znalostmi, zkušenostmi z oboru finančnictví. Nejlépe si vedl Jirka Š., který se k nám přidal jako doprovod Karolíny O. a  je vidět, že teoreticky je na budoucí hospodaření velice dobře připraven. Všichni zúčastnění  se aktivně zapojovali do programu, chovali se vzorně, zaslouží si pochvalu.

3. 11.  – Fabie YouFest, Průmyslový Palác, Praha

Děti se aktivně zúčastnily připraveného programu. Prohlédly si vystavená auta, poslechly koncerty, ale hlavně se těšily na známé youtubery. Byly zde stánky s ochutnávkami např. jogurtů. Akce se dětem velmi líbila, vyprávěly své zážitky.