ZPRÁVY Z AKCÍ

O tom, kde jsme byli a co jsme zažili

5. 1. – park Stromovka – Běh Stromovkou (běh „sebepřekonání“) - prvního letošního závodu ve Stromovce se z našich řad zúčastnilo celkem 11 dětí, ostatní závodníci byli ještě buď na prázdninách, s Letním domem anebo prohráli boj s vlastní leností a tentokrát zůstali za pecí...Kdo v sobotu přišel, snad nelitoval:-). Tradičně tu vládla dobrá nálada, počasí nám přálo a lívance byly opět výtečné! Výjimečně nebyla pozávodní tombola, místo ní se vyhlašovaly výsledky Lívancového poháru za loňský rok. Jak už jsem dopředu avizoval, náš Domov dosáhl velkého úspěchu díky M., která skončila celkově pátá, za což byla odměněna medailí, diplomem a dobrotami, o které se rozdělila s ostatními.
Samotný závod byl těžkou zkouškou odolnosti pro všechny. Většina z nás za svým nejlepším časem zaostala ,výjimkou byl M. ,E. a hlavně Mel., která se překonala o neuvěřitelných pět minut, za což zaplatila puchýři z nevhodných bot-zaslouženě SUPERHERO OF SATURDAY!
Rád bych ještě přetiskl komentář organizátorů sobotního závodu, protože celkem trefně vystihuje celkovou sobotní atmosféru:
 
„Teploměr sotva nad nulou a hustý déšť od časného rána.
Takhle neoblomné jsou páteční předpovědi na sobotu na všech serverech. Pěkný. To nám ten rok hezky začíná. Čekají nás asi nejhorší podmínky za celou historii Lívancového běhu. No, nejspíš bude na startu vymeteno. Kdo by si chtěl dobrovolně přivodit takové trauma – vstát za tmy a odkodrcat se (nejmíň) přes celou Prahu do Holešovic; pak během pár minut promoknout na kost a dlouho před startem zmrznout, ale ne natolik milostivě, aby zmrzlá krusta zároveň začala izolovat – jen tak napůl, aby ledově mokré oblečení zůstalo přilepené na těle. Pak vyrazit na rozblácenou trať, v první zatáčce sebou plácnout a pak ještě dvakrát. Doškrábat se do cíle v zoufale neinspirujícím čase, mezi drkotající zuby nacpat kousek rozmáčeného, studeného nic moc lívance, vyslechnout si vyhlášení vítězů a celého loňského poháru, samozřejmě zase jen jako publikum, protože svět je prostě neuvěřitelně nespravedlivej… A pak zase přes celou Prahu domů a zbytek víkendu se pokoušet rozmrznout a odehnat řádící pražskou chřipku pomocí litrů bylinkového čaje s medem.
Jo, to určitě. Přišel by jen blázen.
Ale… co kdyby?
Co kdyby ti běžci stromovkoví tohle už prokoukli? Co když už dávno vědí, že přesně o tohle jde? Že takovými výzvami je celý náš život úplně přeplněný, a že spousta radosti vězí právě v tom, když je vytrvale překonáváme? Že sebou občas prostě obrazně plácneme do bláta, ale vždycky zase vstaneme a běžíme dál, protože jediným neúspěchem, který se počítá, je to, když se nadobro vzdáme a přestaneme se pokoušet?
A tak tedy v sobotu ráno navlékáme nepromokavé bundy, přibalíme pár stanů navíc, do várnic s čajem přihodíme ještě pár kousků zázvoru a vyrážíme do Stromovky. Norové na mobilu pořád hlásí, že v Praze 7 právě hustě prší.
 
A pak se stane něco, co se občas přihodí, když člověk zatne zuby, těžkosti před sebou prostě přijme a začne se jimi – nejlíp s veselou myslí – prokousávat. A někdy náhle zjistí, že překážky jako by samy od sebe začaly mizet.
Meteoskop, yr.no a počasí na Googlu svorně ukazují nad Stromovkou tři kapky neboli pořádný lijavec. Ale z nebe tam za celé dopoledne nespadne kapka ani jedna.
215 lívancových běžců na startu právě dostalo novoroční dárek za statečnost. To nám ten rok hezky začíná!
 
9. 1. – divadlo Hybernia – taneční vystoupení Petr Pan - velice pěkné taneční vystoupení dětí a mladých tanečníků. Moc se to všem líbilo.
 
9. 1. – návštěva předsedkyně Výboru pro výchovu a vzdělávání ZHMP paní Ing. Mariany Čapkové a předsedkyně  Výboru pro sociální politiku ZHMP paní Mgr. Evy Horákové.
 
11. 1.  – natáčení seriálu Ulice
 
12. 1. – hala ZŠ Dolní Počernice – 20. ročník O pohár DD a ZŠ – turnaj v halové kopané open. Hrálo 12 týmů, vše probíhalo v pořádku. Kromě hry jsme si pochutnali na guláši od strejdy Rudy a tety Míši. Charitativní turnaj přinesl kromě zábavy i výtěžek =4.350,- Kč na lyžařský pobyt našich dětí.
 
12. 1. – dvadlo Gong – Lakomá Barka - moc se nám to líbilo. Děti vyjádřili spokojenost a obdiv nad výbornými výkony herců.
 
18. 1. – natáčení seriálu Ulice
 
18. 1. – 4. rodinka – předání tabletů a power bank dětem firmouSGS Czech Republic s.r.o.
 
19. 1. – 25. 1. – Nové Město u Jáchymova – lyžařský camp - opět po roce jsme rozjeli pětidenní výcvik. Jako každý rok jsme přivezli několik začátečníků, kteří si lyžařské dovednosti museli nejdříve tvrdě vyšlapat,pravidelně zápasit s těžkým tělem ve sněhu a smířit se i s několika modřinami po krkolomných pádech. Povedlo se a druhý den už jezdili všichni samostatně na vleku i s kopce dolů.Po dvou dnech to byla už víceméně zábava. Poprvé jsme do výcviku zařadili běh na lyžích. I s běžkami se postupně ti zkušenější seznámili, vyzkoušeli si, co to obnáší a už víme, že se nemusíme bát i nějaké delší tůry.
Až na typický, lyžařský úraz M. (kdy se prala se šelmou - kočka) jsme žádný větší zdravotní problém řešit nemuseli. Lze říci,že se začátečníci základy jakž takž naučili ke spokojenosti vlastní i naší, a ti zkušenější si hory dostatečně užili.
Po sportovní stránce spokojenost a kde máme rezervy (pořádek ve věcech,umění se v zimě oblékat atd.)to budeme dolaďovat pravidelně v průběhu roku. Všichni lyžují, nikdo se nepolámal a všichni se vrátili domů spokojení, plni zážitků a krásně unaveni. CÍL SPLNĚN.
 
23. 1. – zámek Dolní Počernice – nácvik Invakuace – zvládli jsme
 

24. 1. – pohybový kroužek v domově

28. 1. – předání Srdce od dětí ze ZŠ Generála Františka Fajtla, GFC, Praha – Letňany

ARCHIV

Rok 2018